Menu

iTunes 11 ile Backup, Yedekleme, Geri Yükleme ve Otomatik Yedekle Yapmak Yildizli

itunes11Bugün sizlere itunes 11 ile Backup nasıl alınır? iTunes11 ile geri yükleme nasıl yapılır? iTunes 11 ile yedekleme konularından bahsedeceğim.

Bildiğiniz gibi Apple itunes 11 güncellemesi sonrasında iTunes'ta bir çok şey değişti ve bir çok kullanıcı nereden neyi yapacağını bulamaz oldu ki bunlardan biriside iTunes 11 ile Backup nasıl alınır konusu...

İşte bu makalemde sizlere resimli olarak itunes 11 ile backup nasıl alınır onu göstereceğim.  

Öncelikle iTunes 11 bilgisayarınızda yüklü değilse http://www.apple.com/tr/itunes/download/ adresinden iTunes 11 i yükleyebilirsiniz. 

Yüklemeniz gerçekleşti veya itunes 11 bilgisayarınızda mevcut ise iphone'unuzu veya ipad'inizi bilgisayara usb kablosu ile bağlayınız. Ardından itunes 11 aşağıdaki resimdeki gibi gözükecektir. 

itunes11-backup

Sağ üst köşede iTunesStore yazan butonun hemen solunda bulunan iPhone butonuna tıklayınız ve burada aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. 

itunes11-yedekleme

Yukarda gördüğünüz gibi sırasıyla açıklamaları yapalım. 

iTunes 11 backup sayfasında sol Üst Tarafta telefonunuzun modeli, şarzını gösteren bölüm, toplam kapasitesi ve boş alan gözükmektedir. Hemen alında telefon numaranız ve telefonunuz seri numarası gözükmektedir. 

Hemen sağ tarafında son yaptığınız IOS Güncellemesi ve altında iki adet button gözükmektedir. Buradaki butonların açıklamaları ise şu şekildedir. 

Güncellemeleri Denetle: Bu butona basarsanız iTunes telefonunuzun son güncellemede mi değil mi bunu bulmaya çalışır. 

itunes11-guncelleme

Gördüğünüz gibi güncellemeleri denetle dediğimde yukarıdaki uyarıyı aldım. Çünkü şuanda telefonumda son sürüm yazılımı mevcuttur. 

iPhone'a Geri Yükle: Eğer bu botuna basarsanız size aşağıdaki gibi bir uyarı verecektir. 

itunes11-iphone-geri-yukle

Yukarıdaki gibi bir uyarıyla karşılaşırsınız. Şimdi daha önceden bir backup aldıysanız, size bu uyarıyı vermeyecektir ama daha önce backup yani geri yükleme yapmadıysanız size bu uyarıyı verecek ve dilerseniz iPhone'unuzu yedekleyebilecek yada diğer seçenekleri kullanabileceksiniz. 

iTunes 11'de yedeklemeler işlemlerinde bir kaç seçenek sunmaktadır. Bunlar aşağıdaki resimde görüldüğü gibidir. 

itunes11-yedeklemeler

Öncelikle iTunes ile Otomatik yedekleme seçeneklerinde iCloud ile Bilgisayarınıza gibi seçenekler bulunuyor. Bunlarında detayına inmemiz gerekirse; 

iCloud ile Backup: Bu seçeneği kullanmak için öncelikle icloud hesabınızın olması gerekmektedir. Bunun içinde bir apple kimliğinizin olması gerekmektedir. iCloud hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.icloud.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Yanlız şuna dikkat edin bakın yazıda sadece önemli bilgileri yedekleyeceğini söylüyor aman dikkat hepsini değil yani. 

Bu Bilgisayar: Bu seçenekte ise bütün bilgilerinizin oturduğunuz, işlem yaptığınız bilgisayara yükleneceğinden bahsediyor.  

Seçenekler size kalmış hemen sağ tarafına geçecek olursak orada da; 

itunes11-simdi-yedekle

Yukarıda gördüğünüz açıklamadan da anlayacağınız üzere, iphoneunuzu bu bilgisayara elle yedekleyin veya bu bilgisayarda saklanan bir yedeklemeyi geri yükleyin. Şimdi yedekle derseniz iphone'unuz yedeklemeye başlayacaktır ancak soldaki icloud ve bu bilgisayara seçeneğini seçtikten sonra bu işlemi yapın. 

Eğer yedeklemenizi geri yüklemek istiyorsanız da Yedeklemeyi Geri Yükle... butonuna basmanız yeterli olacaktır. 

Ben yinede size bir iPhone iTunes 11 ile yedekleme-backup nasıl alınır konusunu videolu olarak ta sunmak istiyorum; 

 

iTunes 11 ile yedekleme nasıl yapılır? 

 

1 Yorum Var

  • ali

    selam ben iphone 4s kullaniyorum benim bi sorunum var bilgisayardaki fotolari telefona attim nasil oldu bende anlamadim ve telefondan geri alamiyorum o resimleri ne yapmam gerek lütfen yardimci olun...

    Yazan ali Pazar, 16 Haziran 2013 23:04

Yorum Yazmak Istermisiniz?

(*)li alanlari doldurmak zorundasiniz.

back to top